A rejtőzködő bibliafordító

2012. október 17., címkék: könyv, károli gáspár, kálvin kiadó

Ki volt Károlyi Gáspár? A Kálvin Kiadó életrajzi kötete a legutóbbi kutatások alapján keresi a válaszokat.

Megjelent a Harangszó júniusi második száma

2011. június 08., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, harangszó, lapszemle, károli gáspár

A királyhágómelléki reformátusok lapjának legújabb számában, egyebek mellett, az aradi egyházmegye közgyűléséről, az idei Károlyi Gáspár Napokról és a júliusban tartandó, egyházkerületi szintű nőszövetségi konferencia részletes programjáról olvashatunk.

„Károlyi Gáspárnak méltó tisztesség adassék!”

2011. május 16., címkék: nagykárolyi egyházmegye, károli gáspár, találkozó

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg a Károlyi Gáspár Napokat a hétvégén Nagykárolyban.

420 éve készült el a Vizsolyi Biblia

2010. július 20., címkék: vizsolyi biblia, károli gáspár, Hírek

Négyszázhúsz éve, 1590. július 20-án fejezték be a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vizsolyon a Károlyi Gáspár által fordított Biblia nyomtatását.

Károlyi Napok Vizsolyban

2010. június 02., címkék: vizsolyi biblia, Háttér, károli gáspár, ünnepség

„Vedd és olvasd – A Biblia üzenete ma" címmel kétnapos rendezvény volt a Vizsolyi Biblia megjelenésének 420. évfordulóján.

„Vedd és olvasd – A Biblia üzenete ma”

2010. május 17., címkék: sólyom lászló, biblia, konferencia, Hírek, károli gáspár, huszár pál, steinbach józsef

Károlyi Gáspár Napokat tartanak Vizsolyban május 29-től 30-ig. A rendezvényt, melynek fővédnöke Dr. Sólyom László, a Magyar Köztársaság Elnöke a Vizsolyi Biblia megjelenésének 420. évfordulóján tartják meg.